P
U
S
C
P
S
N
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Vstupní strana | Česky
19.01.2019 - 22:46 CET Přihlášení uživatele
 Pouze ve vybrané rubrice
 Hledání i v textu článku
 Hledání i v seznamu příloh

 

 

Cesta životem bez bariér > Fotogalerie

Tisk PDF dokument Pošli upozornění na záznam Zpět

Prázdninový pobyt

Vloženo: 29.11.17 14:49 - Petra Hnátová, Zobrazeno: 13693x
30. 7. - 4. 8. 2017
Prázdninový pobyt pro děti s handicapem a jejich doprovody se již zabydlel ve stálé nabídce našich aktivit. Na prázdninový pobyt přijelo 11 dětí, 4 sourozenci, 6 doprovodů a 10 lidiček zajišťující chod pobytu.
 
Letos jsme z důvodů počasí přehodili hiporehabilitaci na dopoledne, před ní jsme zařadili rozcvičku, v průběhu hiporehabilitace probíhala výtvarná dílna a po drobné hry zařazené do "celotáborové hry". Odpoledne pak hlavním tématem byla hra  „Krteček a kalhotky“, kterou znovu doplnila výtvarná a hudební dílna. Nebylo tomu jinak než v loňském roce, kdy proti sobě stála dvě družstva - Myšky a Paraplíčka. Každé družstvo si vyrobilo plakát s cestou připravenou pro krtečka. Každý den navštívili některé ze zvířátek, aby jim pomohlo s ušitím kalhotek. Celou hrou je provázel skutečný krteček. Za každou soutěž děti dostávaly body v podobě kytiček a ty si lepily na svůj plakát do připravených cestiček. Souboj byl velice napínavý. Do poslední chvíle nebylo jasné, kdo získá kterou truhlu s pokladem. Družstvo, které po závěrečné úkolové štafetě vyběhlo jako první mělo na výběr ze dvou klíčků od pokladu. Nikdo však nevěděl, který klíček je od vítězného pokladu. Jak to tak ale na našich akcích bývá poklady se od sebe výrazně neliší.smiley Vítězný je jen o něco málo bohatší.
 
Pro doprovody byl připraven také pestrý program - relaxační cvičení, přednáška o přirozeném pohybu, pletení z pedigu. Na pobytu nechyběl táborák, paralympiáda a procházky do okolí, i když těch je méně než bychom si přáli z důvodu nedostatku asistenčních rukou. Odchod z tábora je ideální v době programu pro doprovody, aby se mohly plně věnovat aktivitě. Bohužel tím vznikne problém s potřebným počtem asistentů. 
 
Také nás trochu brzdí terén lesních cestiček, které jsou pro dlouhodobé tlační vozíku velmi náročné. Naštěstí letošní festival přinesl finanční prostředky na úpravu cestiček v okolí tábora, tak doufáme, že se podaří co největší kus.
 
Sladkým momentem celého pobytu byla návštěva rodiny Bělohlávkovýchsmiley. Po palačinkách se všem dělaly boule za ušima. Moc děkujeme.