P
U
S
C
P
S
N
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Vstupní strana | Česky
27.05.2020 - 08:54 CET Přihlášení uživatele
 Pouze ve vybrané rubrice
 Hledání i v textu článku
 Hledání i v seznamu příloh

 

 

Cesta životem bez bariér > Fotogalerie

Tisk PDF dokument Pošli upozornění na záznam Zpět

Slavnostní otevření Centra denních služeb

Vloženo: 04.10.19 13:40 - Petra Hnátová, Zobrazeno: 8782x
26. 9. 2019
Den 26. září se určitě zapíše do kroniky Cesty životem bez bariér tučným písmem. Byl to den, kdy proběhlo slavnostní otevření nového objektu Centra denních služeb. Velikým překvapením pro nás bylo množství lidí, kteří se zavítali podívat na naši "vilu", která nabídne hned několik služeb. Jedná se zejména o rehabilitační centrum, které zahrnuje ambulantní rehabilitaci, pohybovou terapii Therasuit, terapie na přístrojích (např. motomed), terapie se zpětnou vazbou (homebalance, sunball) a další podpůrné rehabilitační metody. Dále v objektu bude poskytována odlehčovací služba. Kapacita služby je 2 - 3 děti podle závažnosti handicapu. V přízemí vily se nachází komunitní centrum, kde se budeme snažit nabídnout pestrou škálu volnočasových aktivit nejen pro děti, mládež a mladé dospělé s handicapem a pečující osoby, ale také pro širokou veřejnost.
 
Program slavnostního dne byl pestrý. Zahájil ho Honza Hudec se svým dřevěným divadélkem a pohádkou princezna na hrášku, dále následovalo vystoupení pěveckého sboru Palášek pod vedením Jiřinky Vlasákové, přestřižení pásky se ujalo devět lidí - starosta Města Kutná Hora pan Viktora, starosta Obce Paběnice pan Kunášek, oba měli velmi hezký proslov a popřáli našemu Centru hodně spokojených dětí a neutuchající nadšení všem zaměstnancům a dobrovolníkům. Dále k přestřižení pásky přistoupil pan Malina jako zástupce firmy Metalcom, a.s.. Firma je naším TOP sponzorem z řad právnických osob. Pan Heinik zastupoval dárce z řad fyzických osob, Lída Vlková přijala stříhání pásky jako zástupce dobrovolníků, kteří s námi jezdí na pobyty a jsou ochotni vždy pomoci. Nesměl chybět Vojta, jeden z našich prvních plavců. Nesmím zapomenout na dva velmi důležité pány, díky nimž máme právě tento objekt. Jsou to Pavel Mojžíš a Pavel Ladra. Moc si vážím toho, že všichni pozvání přijali. K symbolickému přípitku se přidali Martínek s Domčou, kteří zazpívali dvě písničky ze svého širokého repertoáru. Program pokračoval promítáním dokumentu o Cestě životem bez bariér, který byl natočen k 10.výročí založení Cesty životem bez bariér, z.s. Krásným závěrem dne byla pohádka divadélka Kůzle a folkový recitál Františka Pokorného. 
 
V průběhu celého odpoledne si návštěvníci mohli prohlédnout Centrum, kde si mohli vyzkoušet interaktivní pomůcky, jako je homebalance, sunball, počítač ovládaný očima nebo také motomed. Mohli vidět společenskou místnost i cvičnou kuchyň.
 
Foto: Mirek Lepeška