P
U
S
C
P
S
N
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Vstupní strana | Česky
21.06.2018 - 00:53 CET Přihlášení uživatele
 Pouze ve vybrané rubrice
 Hledání i v textu článku
 Hledání i v seznamu příloh

 

 

Cesta životem bez bariér > TheraSuit

Tisk PDF dokument Pošli upozornění na záznam Zpět

TheraSuit v Kutné Hoře

Vloženo: 03.10.14 10:06 - Petra Hnátová, Zobrazeno: 31674x

THERASUIT

Pohybová terapie TheraSuit je jedna z velmi účinných, moderních metod, které pomáhají řešit pohybové problémy. Jedná se o komplexní přístup k léčbě osob, především však dětí, s neurologickými poruchami, jako jsou např. DMO, ataxie, atetóza, traumatické poranění mozku. Specifické, intenzivní cvičení v kombinaci se speciálním vybavením vede u klienta ke zvětšení rozsahu pohybu, snížení  projevů spasticity, zlepšení držení těla, rovnováhy, koordinace, funkce a ve svém důsledku pak přispívá k větší samostatnosti a soběstačnosti klienta.

Samotnému cvičení předchází fáze přípravy na zátěž, která spočívá v nahřátí (rašelinové zábaly), zahřívací masáži, neuromobilizaci. Cvičební jednotka je rozdělena do několika fází, během kterých se využívají různé systémy cvičení.

Metoda Therasuit využívá dva systémy

  • Pulley systém - speciálně vytvořená klec, ve které se s využitím kladek, závaží a závěsů cvičí izolovaně skupiny svalů. Dané svalové skupiny se tak lépe posilují v konkrétní funkci, bez účasti nežádoucích souhybů,  pohyb je prováděn plynuleji a v lepší kvalitě. Dané pohyby se denně nacvičují a zvyšuje se postupně jejich četnost, čímž dochází k posilování svalů.
  • Spider - závěs na pružných lanech, který pomáhá fixovat trup ve vyšší poloze. Pružná lana svým napětím buď napomáhají klientovi zvládnout daný pohyb, nebo kladou odpor a posilují tak stabilizační systém.
            Po celou dobu cvičení je klient oblečen do speciálního obleku Therasuit.
  • TheraSuit oblek - oblek vytvořený původně pro potřeby kosmonautů. Je vyroben z prodyšného a měkkého materiálu. Působí jako dynamická ortéza, která usnadňuje klientovi nácvik hrubé motoriky jako je sezení, vysoký klek, stoj, chůze. Na oblek se díky speciálním háčkům našitým přímo na látku připevňují pružné gumy, které v závislosti na směru připevnění  buď daný sval aktivují nebo  jeho činnost tlumí. Samotný oblek zvyšuje propriocepci, snižuje patologické reflexy, obnovuje fyziologické svalové souhry, ovlivňuje svalový tonus, rovnováhu a celkově se podílí na lepším vnímání těla v prostoru.

                                                                 za tým CŽBB trenérky TheraSuit Klára, Lenka a Eva

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Jsme velmi rádi, že díky dárcům můžeme tuto pohybovou terapii nabídnou i v Kutné Hoře. Od listopadu 2015 začínáme i s dopoledním provozem.
 
Zájemci o terapii se mohou informovat o volných termínech na adrese cestazivotembb@seznam.cz
Cena pro podzim 2017 je stanovena na 6 500 Kč/týden.
 
Ubytování a stravu nezajišťujeme.