Bez povoleného JavaScriptu není tento web plně funkční!

Děkujeme Nadačnímu fondu Veolia a společnosti GIVE za dar na pořízení PC ovládané očima

Vloženo: 31. března 2022 v 14:53

Část klientů našich služeb jsou děti s těžkým handicapem. Děti, se kterými se dá špatně domluvit nebo nemluví vůbec. Naštěstí i tyto nesnáze mají v dnešní době řešení. Je jím počítač, který lze ovládat očima. 

 

Jedná se o klasický počítač doplněný o snímač pohledu - Tobii PCeye 5, což je lišta se snímacími kamerami přichycená k monitoru. Snímač sleduje směr pohledu a tím směrem se pohybuje kurzor. Kliknutím myši se provede dlouhým pohledem nebo mrknutím. Ovládání je tedy velice snadné. Díky snímači pohledu, mohou děti psát zprávy na virtuální klávesnici. Alternativou psaní na klávesnici je komunikace prostřednictvím ikon zobrazující věci běžného života (jídlo, pití, hračky, typ činnosti apod.). Tak nám třeba dítě může sdělit, že má hlad a dalo by si jablko. K vybavení patří i výukové programy. Díky nim se děti mohou naučit počítač ovládat, trénovat paměť, rozvíjet logické myšlení, čtení apod.

 

To, že si s dítětem dokážeme porozumět, i když nedokáže mluvit, zlepšuje naši vzájemnou spolupráci, odpadá nepohoda způsobená nedorozuměním a díky tomu můžeme s dětmi efektivněji pracovat. 

 

A právě díky štědrosti našich dárců se nám podařilo takový počítat pořídit. Rádi bychom proto poděkovali Nadačnímu fondu Veolia a firmě GIVE.

 

 

 

nf veolia.jpg   give_2.jpg

 

Galerie