Bez povoleného JavaScriptu není tento web plně funkční!

Hry Evropského paralympijského výboru pro mládež

  • Mgr. Petra Hnátová

Vloženo: 13. června 2012

Zobrazeno: 73470×

20.-24.6. se V Brně opět konaly Hry Evropského paralympijského výboru pro mládež

 

Za naše sdružení startovalo 6 závodníků - Věrka, Luky, Maty, Vašík, Oldík, Eliška.  Všichni si změřili své síly se soupeři v různých  atletických disciplínách a Věrka, Luky a Maty ještě v plavání. Zejména v atletice se našim sportovcům dařilo a získali medaile. Téměř každý si ve své disciplíně zlešil čas či délku hodu. Celé Hry byly velmi organizačně zdařilé.

Něco o hrách:
Hry Evropského paralympijského výboru pro mládež jsou mezinárodním sportovním a společenským setkáním mladých lidí s tělesným postižením. Očekávaným počtem účastníků, mezinárodností, rozsahem sportovní části i doprovodného a kulturního programu se jedná o ojedinělou akci evropského formátu, která přesahuje hranice Jihomoravského kraje i České republiky. Hlavním posláním projektu je integrace dětí a mladých lidí se zdravotním postižením prostřednictvím sportovních aktivit do společnosti.

Hry Evropského paralympijského výboru pro mládež organizuje Nadační fond Emil ve spolupráci s Evropským paralympijským výborem. Záštitu nad akcí převzal hejtman Jihomoravského kraje JUDr. Michal Hašek. "Akce se koná počtvrté, a i když se trochu pozměnil její název, navazuje na dřívější Evropské hry handicapované mládeže,“ vysvětluje ředitel Nadačního fondu Emil Vítězslav Dohnal. „I letos bude na všechny účastníky čekat kromě sportovních disciplín také bohatý kulturní program a další doplňkové aktivity,“ doplnil. Na brněnských sportovištích se představí například handicapovaní sportovci z Itálie, Rakouska, Litvy, Chorvatska, Estonska, Ruska, Slovenska a dalších zemí. „Celkem očekáváme účast zhruba šesti až osmi stovek mladých lidí,“ upřesnila za organizátory Lucie Kořínková. Svoje síly si handicapované děti změří například v plavání, v boccii (hra podobná jako petanque), ve stolním tenise či v atletice. Všechny disciplíny se konají podle platných paralympijských pravidel.