Bez povoleného JavaScriptu není tento web plně funkční!

Získali jsme cenu Nadace OKD

  • Mgr. Petra Hnátová

Vloženo: 2. prosince 2009

Zobrazeno: 64711×

Ocenění, které potěší!

První projekt našeho sdružení Škola bez bariér, byl 23.11.2009 oceněn cenou Nadace OKD Projekt roku v programu Pro budoucnost.

Jako zakladatelka sdružení a realizátorka projektu Škola bez bariér musím říct, jak velikou radost mi toto ocenění udělalo. Byl to opravdu první projekt, nevěděla jsem nic o psaní projektů o pravidlech a zákonitostech. Dva roky jsem jezdila na různá školení týkající se neziskovek. Školení zahrnovala psaní projektů, účetnictví, vedení sdružení, získávání dárců, komunikace s veřejností apod. Mezi tím jsem reagovala na nejrůznější výzvy nadací. Byla to cesta radosti i zklamání. Po dvou a půl letech se podařilo školu kompletně zrekonstruovat, aby vyhovovala veškerým požadavkům vozíčkáře. Považovala jsem projekt za uzavřený, když přišla výzva z Nadace OKD k přihlášení projektu Škola bez bariér do soutěže. Nereagovala jsem. Péče o pětiměsíční holčičku a vrcholící přípravy na III.Benefiční ples mě pohltily. Také jsem si řekla: "Proč by Ostravská nadace ocenila projekt z Kutné Hory?". Když výzva přišla opakovaně, tak jsem již štěstí zkusila. Následně se odehrálo vše v rychlém sledu, nestačila jsem se divit. Projekt byl vybrán do užšího kola. A následně i nominován mezi 12 finálových projektů ze čtyř oblastí. Já jsem bohužel jet do Ostravy nemohla. Požádala jsem Michaelu Podanou - jednatelku sdružení, zda by si mohla udělat "výlet" do Ostravy. Stále jsem pochybovala. Jaké bylo překvapení, když mi volala z Ostravy, že projekt Škola bez bariér vyhrál. Ohromnou radost vystřídala chvilková lítost, že jsem si nemohla sníst onu třešničku na dortu sama. Potěšila mě nejen cena a květina, ale také finanční odměna, která odplavila lítost z malého počtu návštěvníků na III.Benefičním plese.
Toto ocenění pro mě opravdu znamená mnoho. Povzbudilo mě do další práce v neziskovém sektoru. Nic z toho by se však nepodařilo, nebýt lidiček, kteří mi pomáhali, povzbuzovali mě po zamítnuté žádosti a radovali se se mnou, když jsme získali dar. Všem jim patří velké díky.

Petra Hnátová

 

Galerie