P
U
S
C
P
S
N
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Vstupní strana | Česky
09.05.2021 - 08:43 CET Přihlášení uživatele
 Pouze ve vybrané rubrice
 Hledání i v textu článku
 Hledání i v seznamu příloh

 

 

 

Vzdělávání

Tisk PDF dokument Pošli upozornění na záznam Zpět

Kancelář D-I-G

Vloženo: 30.09.08 22:35 - Petra Hnátová, Zobrazeno: 34894x
Obsahem projektu je zdokonalení přípravy a průběhu školní docházky dětem se zdravotním znevýhodněním. Projekt zahrnuje tři cíle:

1.       D – didaktika - podpora dítěte při vzdělávání formou půjčování didaktických pomůcek a hraček doprovázené odbornou instruktáží, jak s dítětem pracovat, co rozvíjet, které pomůcky jsou nejvhodnější. Didaktické hračky a pomůcky jsou finančně náročné a mají krátkodobý charakter. V okamžiku, kdy se dítě žádanou dovednost naučí, ztrácí pomůcka svou hodnotu a je odložena do skříně. Snažíme se vytvořit fond didaktických hraček, aby si je rodiče mohli pro své děti půjčovat.

2.       I – Informace - poskytování informací týkající se možnosti výuky, rehabilitace, sportu a kompenzačních pomůcek pro handicapované bez ohledu na věk. Dostupnost informací o možnostech vzdělávání, sportu, rehabilitačních metod, kompenzačních pomůcek a lázeňské péče je omezená. Na naší kancelář se můžete obrátit, poradenství je bezplatné.

3.       G – Grafomotorika - individuální a skupinová práce dětí rozvíjející schopnosti psaní a kresleného projevu dítěte. Každé dítě se může naučit psát, pokud je k tomu zvolena metoda odpovídající požadavkům dítěte. 

 

 

Pokud nás náplň naší kanceláře zaujala, neváhejte nás kontaktovat. Zatím nemáme pravidelnou pracovní dobu. Rádi se s Vámi sejdeme po telefonické nebo elektronické domluvě.

 

Máte doma didaktické hračky? Je Vám líto je vyhodit? Věnujte je naší organizaci. Děkujeme