Bez povoleného JavaScriptu není tento web plně funkční!

O nás

  • Mgr. Petra Hnátová

Vloženo: 3. září 2008

Zobrazeno: 140397×


plaváníCesta životem bez bariér, z.s.

 

Sídlo a doručovací adresa:

Paběnice 75, 285 43 Paběnice

 

Centrum služeb KOSTKA - centrum pro rehabilitaci, zábavu i odpočinek:
Kvapilova 140/2, 284 01 Kutná Hora

 

Registrace:
do 31.12. 2013 u Ministerstva vnitra Praha ke dni 1.11.2006, číslo: VS/1.1/65530/06-R
od 1. 1. 2014 u Městského soudu v Praze, spisová značka L 17167
právní forma: zapsaný spolek

IČ: 270 44 700

 

čísla účtů:
2800052449/2010

2500063840/2010

 

Statutární zástupce - předsedkyně: 
Mgr. Petra Hnátová 

 

Kontrolní komise:
Ing. Michaela Podaná, Ph.D.
Bc. Anna Šnajdrová
Jiří Hnát

 

Všechny uvedené funkce jsou vykonávány bez nároku na finanční odměnu.

 

Jak jsme vznikli:
    Jako matka handicapovaného syna jsem se potýkala s problémy ohledně bariér a integrace prakticky od jeho narození. Bariéry jsou všude, kam se podíváte a o integraci se hezky mluví a píše, ale realita je trošku jiná. Poslední událost, která mě definitivně nasměrovala do neziskového sektoru, bylo odmítnutí přijetí Lukáška do bezbariérové školy v Čáslavi. Museli jsme okamžitě vyřešit nástup syna do první třídy. Po doporučení jsme se obrátili na ředitele školy v ulici Jana Palacha pana Mgr. Roudného. Lukášek byl přijat.
      Nechtěla jsem nečině přihlížet, jak ve škole bojují s bariérami. Rozhodla jsem se jednat. Nabízelo se řešení založit občanské sdružení, které pomůže škole sehnat peníze jako příspěvek na vybudování bezbariérových přístupů pomocí vysokozdvižných plošin do všech částí školy v ulici Jana Palacha, a tím zpřístupnit vzdělávání tělesně handicapovaným dětem a volnočasové aktivity nabízené školou. Po diskusi s vedením školy se ukázalo, že není nutné sdružení zakládat, při škole již několik let funguje SRPDŠ. Při nturnaj v bowlinguěm jsme tedy založili klub ŽIVOT BEZ BARIÉR. Bohužel jsme v tomto směru narazili na problémy v komunikaci se střešní organizací UNIE RODIČŮ Praha. Přestože pan ředitel důrazně upomínal vedení organizace o zaslaní úředně ověřené kopie stanov a kopie o přidělení statutu organizační jednotky, nebyly nám po dvouměsíčním čekání doručeny žádné dokumenty. Čekáním nám došla trpělivost. Založili jsme nové občanské sdružení CESTA ŽIVOTEM BEZ BARIÉR.Nyní nám nic nebrání podávat granty, kde jsou nezbytně nutné právě ověřené kopie dokumentů.

Naše cíle:
Postupně odstraňovat bariéry na veřejně přístupných místech a tím usnadnit život v Kutné Hoře všem, kteří mají pohybové problémy, ať jsou to děti, dospělí, či senioři.
Zajistit v Kutné Hoře možnost sportování zdravotně postižených občanů. Tuto službu bohužel Kutnohorsko postrádá. Zaměřit bychom se chtěli především na plavání, atletiku, cyklistiku a bocciu.

 

V případě Vašeho zájmu o sport nás neváhejte kontaktovat! Budeme rádi nejen za klienty, ale i dobrovolníky.

Přílohy