Bez povoleného JavaScriptu není tento web plně funkční!

10. ročník plaveckých závodů Kutnohorská vlnka

Vloženo: 11. února 2023 v 0:00

11. 2. 2023

 

 

Na jubilejní desátý ročník plaveckých závodů pro handicapované sportovce zavítalo v sobotu 11. února do krytého bazénu v Kutné Hoře 63 závodníků. Ovšem celkově, s lidmi z doprovodů, dobrovolnými spolupracovníky a četnými fanoušky se jednalo o zhruba 160 lidí! Kromě velmi početné skupiny z domácího klubu se závodů účastnili reprezentanti klubů z Prahy, Jihlavy, Jindřichova Hradce, Ostravy, Karlových Varů a Brna.

 

Uděleno bylo 18 sad medailí v disciplínách 50 metrů volný způsob, 50 metrů motýlek, dvojboj 50 metrů znak + 50 metrů prsa, a dvojboj 100 metrů volný způsob a 100 metrů prsa. V disciplínách byli plavci rozděleni do kategorií dle svého handicapu. A čtyři sady medailí byly předány za štafetu instruktorů plavání.

 

Hlavním rozhodčím byl již tradičně paralympijský vítěz z Ria a stříbrný medailista her v Tokiu Arnošt Petráček.

 

Reportáž z Kutnohorské vlnky 2023 uvede ČT koncem února

 

Reportáž ČT zde

 

Značnou diváckou odezvu mělo i vystoupení aquabel, které si připravil domácí klub SK ABROBA a klub z Jihlavy – SK Vodomílek.

 

 

Mgr. Petra Hnátová z kutnohorské Cesty životem bez bariér, z. s. dění komentovala takto: „Naše závody jsou určeny spíše pro začínající plavce a plavce, kteří nechtějí nebo nemohou jezdit na takzvané velké závody. Jsou odměnou za celoroční trénink a motivací do dalšího plavání. Zažít pocit úspěchu a odnést si medaili touží každý malý i velký sportovec!!, a dodává: „Atmosféra byla úžasná, kamarádská, všichni fandili všem plavcům, což nás moc těší. Vzhledem k tomu, že se jednalo o jubilejní X. ročník, dostali i instruktoři plavání domácího klubu medaili. Zaslouží si ji za své nasazení a čas, které po celý rok věnují plavcům. Děkujeme Městu Kutná Hora za podporu“.

 

Fotogalerie: zde a zde

 

nas.png     kutna-hora-logo-color-var1.jpg

Galerie