Bez povoleného JavaScriptu není tento web plně funkční!

FESTIVAL NA ZELENÉ LOUCE 2019

  • Mgr. Petra Hnátová

Vloženo: 16. září 2019

Zobrazeno: 16386×

25. 6. 2019

V pořadí již 6. ročník Festivalu na zelené louce jsme naplánovali na sobotu 25. května od 13 hod. A nelitovali jsme, počasí nám přálo. Celý den se nesl v pohodové, přátelské atmosféře a krásu celého dne dovršil výtěžek, jelikož po započítání všech darů (včetně hmotných) přesáhl 150 000 Kč. Neuvěřitelné.
 
Tato již tradiční kulturní, hudební, soutěžní, sportovní, a především se zábavou spojená pohodová benefice je každý rok určená nejen pro milovníky dobré muziky, ale i pro rodiny s dětmi. Všichni najdou nedaleko obce Senetín vskutku bohatý program a hlavně zažijí atmosféru, kterou lze jen poznat na vlastní kůži.
 
Každý rok se snažíme bavit návštěvníky zaplněným programem pestrými vystoupeními a aktivitami. Jsme moc rádi, že letos přijal mimo jiné účast na festivalu skladatel a zpěvák Ivan Hlas se svým triem. Je pro náš festival velká čest a radost.
 
Celá benefice se koná uprostřed táborové základny, v krásném prostoru na louce mezi lesem a rybníkem. Táborová základna funguje pro různá setkání v rámci roku a dětské tábory určené primárně pro integrované akce. Tedy akce, kde jsou na pobytu zdravé děti a zároveň děti s handicapem. Díky výtěžku z dobrovolného vstupného, bohaté tomboly a občerstvení máme na táboře postupně zajištěné potřebné základní věci jako např. teplou vodu pro děti, nová okna, která byla v kritickém stavu, desítky metrů zpevněných cestiček pro lepší pohyb dětí na vozíčku, opravené chatky a mnoho dalšího.
 
Na Festivalu na zelené louce letos vystoupila kapela Walerie, energické uskupení ZUŠ-BAND orchestr Základní umělecké školy J. L. Dusíka z Čáslavi, pěvecký sbor ACORD MOTOL, již zmíněný Ivan Hlas s Jaroslavem „Olinem“ Nejezchlebou a Norbim Kovácsem, naprosto výjimečný muzikant Honza Jareš, který v posledních měsících bourá české hitparády a v neposlední řadě kapela Vesper. 
 
Malí návštěvníci ocenili vystoupení s opravdovým klaunem a velcí se přidali na jízdu na kole na ruční pohon, které zajistili Černí koně, z.s.  
Koho na festivalu rozhodně nešlo přehlédnout a „přeslechnout“ je skvělý moderátor Tomáš Fíla, který se sžil s festivalem natolik, že patří k základním stavebním kamenům této každoroční akce na zelené louce.
 
Doprovodný program byl opět pestrý - jízda na koni, dílničky pro malé i velké, dekorace keramiky, malování na obličej, výroba ručního papíru, květiny z papíru, výroba ptáčků ze dřeva, dekorace textilií, hlavolamy, soutěže, galerie řemesel, trampolína, výstava od ZUŠ J. L. Dusíka z Čáslavi. Nechyběla tombola a samozřejmě bohaté občerstvení.
 
Kdo jednou ochutná příchuť Festivalu na zelené louce, tak se nemůže dočkat dalšího ročníku. Zde si totiž i čas dává pauzu. 
 
  
Příští ročník bude 23. 5. 2020. Těšíme se na Vás!!!

Galerie