Bez povoleného JavaScriptu není tento web plně funkční!

Festival na zelené louce 2022

Vloženo: 10. září 2022 v 0:00

10. 9. 2022

Festival na zelené louce 2022 udělal opět radost nejen na duši

Druhou sobotu v září proběhl nedaleko obce Senetín v pořadí již devátý ročník Festivalu na zelené louce. Akce konaná na podporu dětí s handicapem a integrovaného letního tábora se více než vydařila. Malí i velcí návštěvníci zažili nejen bohatý program, ale hlavně i velkou pohodu s radostí, že i pouhou účastí pomáhají dobrým věcem.

 

Na hlavním podiu opět exceloval moderátor Tomáš Fíla, který dokáže nejen průběžně informovat a provázet návštěvníky celou akcí, ale i elegantně a vtipně glosovat na místech programu, která jsou pro většinu z nás citlivá, jelikož jsou spojená s nelehkými příběhy dětí, jejich rodičů či opatrovníků. Tomáš se stal skutečnou ikonou naší akce a my si vlastně nedokážeme představit, že by někdo jiný dokázal udělat takovou lidskou atmosféru nejen pomocí humoru a nadhledu.

 

Skutečnou pohodu na podiu odstartovalo svými písněmi folkové uskupení z Jaroměře s názvem Napohodu. Poté vystoupila energická zpěvačka a skladatelka Saša Niklíčková, která si od prvních chvil získala publikum hrou na akordeon i svým osobitým přednesem autorských písní. Bára Jeřábková zabavila nemalý okruh dětí, které si vzala i na podium. Nechybělo ani vystoupení pro milovníky mazlíčků. Na festivalu ukázal Antonín Schovanec návštěvníkům dogdancing se svým čtyřnohým kamarádem, psem Xavierem. Taneční skupina Spolu se v prostoru tábora rozhoupala se svými dětmi v šátku již po několikáté. Jedná se vždy o zážitek a souznění maminek s dětmi. Vystoupení na louce mimo hlavní podium doplnily Paběňačky s tanečním vystoupením „ŠŠŠ“.

 

Na festivalu nesmí chybět zpívaná a hraná pohádka v podání táborových dětí. Letos děti zahrály autorskou pohádku Františka Pokorného (Divadélko KŮZLE). Tato kombinace zábavných textů, propracovaných melodií, hereckých výkonů spolu se smíšeným sborem patřila k velkým zážitkům Festivalu.

 

Na zelené louce byly k vidění i originální vázané květiny. Nikdo z nás asi ani nevěřil, jaký to bude neuvěřitelný zážitek vidět profesionály v akci. Slyšet komentáře u vázání kytek od floristického Dream týmu a včele s Klárou Franc Vavříkovou bylo neskutečné. Kombinace přirozené prezentace a floristického umění, které bylo zakončeno dražbou květin z rukou šesti fiktivních nevěst, chytlo u srdíčka nejen ženskou část návštěvníků. Hudební kapela Acoustic Band svými písněmi a energií strhla návštěvníky k tanci a užití festivalu do maxima.     

 

Děti měly opět možnost po celou dobu festivalu soutěžit a dovádět v prostorném areálu táborové základny. K tomu jim pomáhal početný tým dobrovolníků, kterých je každým rokem více než padesát. Různé rukodělné dovednosti si mohly děti vyzkoušet v dílničkách od sdružení Fakt-Um se zkušenou instruktorkou Janou Jahodářovou. Svézt se na koních pod dohledem Týny Onderkové byl pro děti opětovný zážitek. Opět došlo i na velkolepou tombolu, která udělala radost hlavně  milovníkům čtení. A to díky Gábině Janovské, která je velkým podporovatelem festivalu.

 

A vše bylo zalito nejen sluncem, ale i též dobrým pitím a jídlem od týmu Michala Zemana, který si nechal vyrobit na letošní ročník slušivé zástěry v barvách a s logem Festivalu.

 

Výtěžek ve výši 131 151,- Kč, za který jsme neskutečně vděčni, poputuje k naší člence Maci Čermákové a dále bude použit na vytvoření bezbariérových cestiček pro vozíčkáře v přilehlém lese u táborové základny. Výtěžek je tak vysoký také díky podpoře ze Středočeského fondu hejtmanky, který na realizaci festivalu přispěl částkou 65 000 Kč. Díky tomu jsme mohli pořídit další párty stan, trička a občerstvení dobrovolníkům, zajistit propagaci, uhradit náklady spojené s chodem akce a koupit odměny pro děti apod. Všem moc děkujeme za úžasnou atmosféru a podporu festivalu. 

 

 

středoč.kraj.jpg

 

loga fnzl 22.jpg

www.festivalnazelenelouce.cz

www.faceboook.cz/festivalnazelenelouce

 

 

Další fotky z festivalu najdete zde:

https://eu.zonerama.com/CZBB/Album/8890447

Galerie