Bez povoleného JavaScriptu není tento web plně funkční!

Krušnohorská expedice 2020

Vloženo: 17. dubna 2020

Letos jsme poprvé odjížděli na naší expedici s velkými obavami, zda vůbec budeme lyžovat. Většina středisek hlásila nedostatek sněhu a otevřených bylo jen pár sjezdovek. Bohužel na "našem" lyžařském středisku na Plešivci to vypadalo stejně. Naše oblíbená dlouhá modrá sjezdovka "Pavla" byla mimo provoz a červenomodrá "Milena" o 15 m zúžená, což pro je pro jízdu s monoski velmi obtížné. Naštěstí jsme v předstihu začali vyjednávat se skiareálem Hranice v Božím daru a Ski areálem Klínovec, kde hlásili sjezdovky v provozu. V obou střediscích k naší výpravě byli velmi laskaví a poskytli nám slevu, za což jsme moc vděční.
Počasí nebylo právě ideální, většinou bylo mlhavo a často i větrno. Sluníčko se nám moc neukazovalo. Ale byli jsme rádi, že můžeme lyžovat, tak jsme neztráceli optimismus. Kam pojedeme lyžovat, jsme řešili za dne na den. Bylo to náročné, ale řešitelné. Velmi příjemným překvapením pro nás byla modrá sjezdovka "Dámská" na Klínovci, kterou rozšířili téměř dvojnásobně. Krásně se na ní s monoski a bisky jezdilo. Skiareál Hranice nám zase poskytl mírnou sjezdovku, na které se bez asistence naučila jezdit Agi na monoski, Luky a Eliška na monoski se zabezpečením lanem a všichni tři jezdili sami na vleku. Na kotvě celá naše výprava jezdila poprvé a s úspěchem. Bez asistence zvládli jezdit i Martínek a Domča. Všichni lyžaři si vyzkoušeli prudší svahy na Klínovci. Koncem týdne všichni zvládli sjet o stupínek obtížnější svah, což je veliký úspěch.
Plánovaný volný den - středu, jsme vzhledem k předpovědi počasí přesunuli na pátek a ukázalo se to jako velmi dobré rozhodnutí. V pátek pršelo, tak nám vůbec nevadilo cachtat se celý den v krásném aquaparku v Marienbergu.
Večery jsme trávili již osvědšenými způsobem - každá rodina si připravila nějakou zajímavou hru. Opět jsme se hodně nasmáli.
 
Na expedici se vystřídalo 52 lidí. Někteří na celý týden, někteří na část.
Lyžaři - Olda, Eliška, Matouš, Maci, Zuzka, Luky, Agi, Štěpa, Matýsek, Marťa, Domča, Lucinka, Honzík, Venda, Mates a Verča. Instruktoři - Lucka, Štěpa, Lenka, Jíra, Petra, Michal, Míša, Klára, Radek, Bětka, Katka, Michal, Radek, Lída, Matěj, Tonda. Všem instruktorům patří veliký dík za práci, kterou odvedli, a kteří se věnují výuce s velikým nadšením a bez únavy. Letos se nám díky lyžování celé skupiny na jednom místě podařilo školit nováčky instruktory nejen na monoski, ale i metodikou lyžování pro nevidomé. 
 
Dík také patří nejen skiareálům Klínovec a Hranice, ale též panu Šustkovi, který se o nás staral na chatě Mariánka. 
 
Akce se konala za podpory Středočeského kraje
 
Foto: Míša K. + kolektiv

Galerie